Показали 3D реконструкцію старовинного закарпатського замку

Вже близько 700 років як замок лежить в руїнах.

Сприймаючи відступ монголо-татар на чолі з Батиєм як явище тимчасове, в другій половині XІІІ століття в Угорському королівстві поспіхом зводяться різного роду об’єкти військового значення, пише Ivarious.

Саме в цей час починають будувати перші укріплення на горі Бронецького Замку. Основне призначення замку це – контроль кордону королівства з боку карпат, його шляхів, а також як місце дислокації невеликих військових загонів. Завдяки розміщенню в важкодоступному місці на крутих скелястих схилах, з відсутністю зручних шляхів підходу, замок важко було успішно атакувати чи непомітно до нього наблизитись.

У мережі показали 3D реконструкцію унікального закарпатського замку - фото 1

Перша згадка про нього датується 1265 роком, коли замок штурмував Іштван V, який постійно намагався захопити трон свого батька короля Бели IV піднімаючи повстання. В 1273 році королем Ласло IV Кун (сином Іштвана V) була видана грамота в якій згадується Бронецький замок, що був відібраний у ворогів його батька. Останній король династії Арпадів – Ендре III був вимушений зруйнувати деякі прикордонні фортеці через мирний договір з іншим претендентом на трон – герцогом Альбрехтом Австрійським. В 1291 році замок був зруйнований. Ця дата й стала офіційним відходом замку від політичний й воєнних справ. Уже в 1336 році в межевих описах місцевості він згадується як руїна Бронецького Замку або “destructum castrum Baranka”.

Проте замок далі продовжував відігравати роль в житті людей. Часто він використовувався різними мандрівниками чи авантюристами як місце відпочинку з дороги, куди вони заселялись на декілька днів чи навіть тижнів й місяців. Останне в деякій мірі підтверджується записами від 1511 року угорським військовим писарем Габор Тидошем, принаймні він згадує руїни Бронецького замку як “viatorum ruinas” або руїни мандрівників. Й немає сумнівів що руїни замку бачили немало різних людей того часу.

Вже близько 700 років як замок лежить в руїнах, й можна було б взагалі все сприймати як легенду, проте залишки кам’яних стін роблять його цілком історичним об’єктом, одним з двох Закарпатських Лицарських Замків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.