Садівник без рук висадив 11 тисяч дерев

Садівник  висадив 11 тисяч  дерев за 2 роки.

Олександр Карпович, безрукий садівник з Казахстану, садить кипариси, сосни, дуби та інші дерева. Його стараннями вже висаджено понад 11 000 саджанців на площі 5,5 гектарів.

Вісім років тому Олександр Миколайович втратив кисті обох рук, під час страшного снігового бурану: він повертався додому з сусіднього села і збився зі шляху.

Його врятували собаки, яких на пошуки господаря випустила вранці дружина фермера. Вони привели жінку до чоловіка. На жаль, кисті рук садівникові довелося ампутувати, однак і без них Олександр примудряється здійснювати подвиги. Мало того, що він висадив цілий ліс, він ще будує великі плани: побудувати будинок, очистити озеро і перетворити місце, де живе, в справжній курорт.

background-21643_640

«Де ростуть кипариси, там завжди курорт, тому що вони виділяють фітонциди, що оздоровлюють повітря. Для астматиків, алергіків, туберкульозників – перша справа», – розповідає Олександр Карпович.

Щоб прожити, Олександр з дружиною вирощують і продають полуницю. У них тут все своє – і помідори, і огірки, і гуси та індики. Але на досягнутому він зупинятися не збирається. Плани грандіозні – побудувати великий затишний будинок, очистити озеро, розташоване прямо біля будинку. Олександр навіть свою систему очищення придумав. Тут водяться лікувальні п’явки, а влітку цвітуть лілії. Ще одна мрія – влаштувати тут справжній курорт з пляжем і риболовлею. А ви кажете криза, сміється щасливий лісник.

Во благо стране и потомкам для дела 
сажаем мы лес, безоглядно и смело.
И пусть не дождаться нам зрелых плодов,
свой след здесь оставим на веки веков.
Глумится не надо, что я малость безрукий.
Труд на земле – есть лекарство от скуки.
И все инвалиды казахской земли
вот также деревья сажать бы могли.
Берите лопаты – сажайте смелее,
березы и сосны, каштаны и ели,
чтоб лет через 30 веселые внуки,
гордясь, поминали – вот был дед безрукий.

Як повідомлялося, в Аргентині надрукували книгу, яку можна посадити в землю і з неї виросте дерево.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.