“Тіні забутих предків”: в Києві відкривається виставка

З 23 березня по 10 квітня в Мистецькому Арсеналі відбудеться унікальна інтерактивна виставка, присвячена фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, п’ятдесятиріччя якого Україна відсвяткувала в 2015 році.

Кураторами виставки виступили Павло Гудімов та Андрій Алферов.

Тіні

В експозиції, яка детально розповість про зйомки картини та відтворить яскраву культурну мозаїку епохи 60х, буде представлено понад сто артефактів, пов’язаних з “Тінями” та з їх знаменитими творцями: рідкісні фотографії, відеоматеріали, ескізи костюмів, роботи художника-постановника  фільму Георгія Якутовича, ексклюзивні інтерв’ю, розкадровки, зроблені Сергієм Параджановим.

“П’ятдесят років фільму – це, по суті, 50 років своєрідної творчої лабораторії, якою є “Тіні”, і наша виставка розповість глядачам про той вплив, який картина мала на європейський кінематограф і, звичайно, про ті впливи, що “Тіні” відчули на собі. Ми покажемо, як фільм вписалися в контекст західноєвропейської культури, що відбувалося у світовій кінематографічній та музичній культурі другої половини ХХ століття паралельно з тим, як Параджанов трудився над створенням картини”, – розповів  Андрій Алферов виданню Cultprostir.

В рамках виставки відбудуться круглі столи, зустрічі з учасниками зйомок, лекції, присвячені українському та світовому кіно 60-х років.

Нагадаємо, “Тіні забутих предків” включили до списку обов’язкових в Гарварді.

Джерело: cultprostir.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *