В Греції відновлять одне з семи чудес світу

Одне з семи чудес світу, статуя Колоса Родоського, може бути відновлена у відповідності з планами команди молодих вчених.

Колос Родоський – гігантська статуя давньогрецького бога Сонця Геліоса, яка стояла в портовому місті Родосі, розташованому на однойменному острові в Егейському морі в Греції. Статуя була виготовлена з глини, в основі її був металевий каркас, а зверху вона була покрита бронзовими листами. Дванадцять років скульптор Харес  трудився над створенням гіганта. Статуя мала 30 метрів в должину і була однією з найвищих в стародавньому світі, проте була зруйнована.

Питання про відновлення зруйнованої статуї виникало ще в 2000 році, але далі розмов справа не пішла. Тепер ідею знову почали активно обговорювати після того, як стало відомо, що за новим проектом реконструкції статуї, з її допомогою можна буде створити тисячі робочих місць і заробити мільйони євро для місцевої економіки. Враховуючи фінансовий стан Греції і той, і інший аргументи здаються більш ніж переконливими.

Проект статуї розробила команда молодих вчених з Греції, Іспанії, Італії та Великобританії. В основі їх проекту лежать технології  XXI століття, але при цьому відводиться важлива роль збереженню величі оригінальної статуї, яка була зведена в 280 році до нашої ери. Крім того, нова статуя, згідно з проектом, буде набагато вищою, ніж  оригінальна. Її довжина складе 150 м.

Усередині статуї архітектори хочуть розмістити музей, що дозволить виставлятися в Греції багатьом діячам мистецтва, які не мали раніше такої можливості через брак виставкового простору. Також розробники хочуть помістити в статую бібліотеку, культурний центр і  маяк, який буде видно на відстані в 54,7 км.

Родос був великим економічним центром античного світу. Розташований на південно-західному узбережжі Малої Азії, він часто виступав у ролі ласого шматочка для правителів сусідніх держав. Так, в 357 році до н.е. новим володарем міста став відомий цар Мавлос, а через 17 років місто потрапило у володіння перської Імперії. У 322 році до н.е. Родос був підкорений Олександром Македонським, але після його смерті між спадкоємцями великого полководця почалися міжусобиці і один з них – Антигон – послав свого сина Деметрія, щоб той захопив і зруйнував бунтівне місто.

koloss

Слід зазначити, що тривала облога не принесла успіху, і полководець був змушений відступити. На березі острова його воїни кинули величезну облогову вежу, яка була справжнім інженерним дивом того часу, і її вирішили продати. На виручені гроші побудували статую Геліоса – покровителя Родоса, щоб вознести хвалу богові сонця за те, що позбавив місто від загарбників.

Початок будівництва статуї припадає приблизно на 304 рік до н.е. Створення Колоса було доручено Харесу, учневі відомого античного скульптора Лисиппа. Було запропоновано зобразити Геліоса стоячи, і в лівій руці він повинен був тримати спадаюче до самої землі покривало, а правою прикривати очі від сонця. Незважаючи на те, що така поза не відповідала деяким канонам скульптури того часу, майстер розумів, що величезна статуя не втримається на ногах, якщо Колос буде вказувати рукою вдалину.

Три масивних кам’яних стовпи послужили основою 36-метрової статуї. Вони були скріплені залізними балками на рівні плечей Колоса, що повинно було забезпечити йому стійкість. Будівництво тривало протягом 12 років, після чого світ побачив найбільшу статую, голову якої прикрашав променистий вінець.

Буквально через півстоліття острів струсонули сильні землетруси, і ноги Колоса Родоського надламалися. Статуя бога впала в море і пролежала біля узбережжя близько 1000 років. Повалений гігант обростав легендами, але в 977 році н.е. його вирішили розібрати, переплавити і продати. У літописах збереглися дані, що для переправлення бронзи, якої була оброблена статуя, знадобилося 900 верблюдів.

Колос Родоський увійшов до списку Семи чудес світу.

Колосс-Родосский-фото

Згідно з деякими даними вартість сучасної скульптури Геліоса становитиме близько 200 млн. євро. Втім, ідея створення монументальних скульптур за прикладом Колоса Родоського була використана набагато раніше – в Нью-Йоркській бухті встановлена статуя жінки, що тримає в руках величезний смолоскип. Цей пам’ятник більше відомий світу, як Статуя Свободи, але в основу її створення ліг образ саме родоського шедевра.

Ви можете подивитись на одне з чудес України – карпатські гори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.