В мережі з’явилася унікальна карта, як могла б виглядати Україна після 1919 року

У 1919 році під час Паризької мирної конференції була показана карта України, на якій до її складу входили Крим, Кубань, а також частина Білорусі.

Відповідна карта опублікувана на сторінці в Twitter «Радіо Свобода».

C-wRvHsXoAAB2rI

Як розповів в інтерв’ю виданню історик Максим Морозов, «тоді в Парижі українці вважалися досить екзотичними – це був певний сюрприз. Ну, і зрозуміло, що українці розраховували на те, що, оскільки конференція проголосила своєю метою новий справедливий світ, то в цьому справедливому світі знайдеться місце для українського народу ».

За його словами, тоді українці хотіли, щоб ця конференція вирішила українське національне питання і «покладалися на це, адже не відчували себе переможеними». «Вони відчували себе новим суб’єктом, який повинен бути відкритим для світу і світ повинен бути відкритим до них», – уклав Морозов.

Паризька мирна конференція – міжнародна конференція, скликана державами-переможницями для вироблення і підписання мирних договорів з державами, переможеними в Першій світовій війні. Проходила з перервами з 18 січня 1919 по 21 січня 1920 року. За результатами конференції розпалися декілька імперій: Російськя, Османська та Австро-Угорська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.