Вчені: скорочення часу користування соцмережами знижує почуття самотності і полегшує симптоми депресії

Скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин в день знижує почуття самотності і полегшує симптоми депресії, з’ясували вчені з Пенсільванського університету.

Як повідомляється, в дослідженні взяли участь 143 студента – активні користувачі соцмереж Facebook, Instagram і Snapchat, які володіють смартфонами Apple. До початку експерименту учасники взяли участь в опитуванні, в ході якого дослідники оцінили їх почуття самотності, тривоги, симптоми депресії, а також їх місце в суспільстві з точки зору спілкування з іншими людьми та залучення.

Потім випробовуваних розділили на дві групи, одній з якої протягом трьох тижнів необхідно було обмежити час користування кожною соцмережею до десяти хвилин в день (всього півгодини), а інший дозволялося користуватися додатками як зазвичай. Обом групам при цьому необхідно було записувати, скільки часу вони проводять в соцмережах.

Інтенсивність використання соцмереж вчені моніторили об’єктивно: за інформацією добової витрати батареї iPhone на кожне з трьох додатків.

В результаті, досліджували виявили, що ті, хто на три тижні скоротив користування соціальними мережами, стали відчувати себе менш самотніми (p = 0,01) незалежно від початкового рівня.

Що стосується депресії, то і тут було виявлено полегшення симптомів в експериментальній групі, причому найбільше – у тих, у кого показники спочатку були вищі.

Крім того, в обох групах – і експериментальній, і контрольній – спостерігалося зниження тривожності і страху пропустити щось цікаве і важливе.

Дослідження, таким чином, показує, що скорочення користування соціальними мережами до півгодини в день може позитивно позначитися на самопочутті. При цьому позитивні зміни були зафіксовані і у контрольної групи: вчені стверджують, що простий контроль за поведінкою в мережі може принести користь.

«Іронічно, що соцмережі, покликані  об’єднувати людей, насправді викликають почуття самотності, тривожності і депресії», – помітили експериментатори.

Варто зазначити, однак, що до отриманих результатів слід ставитися з обережністю: по-перше, через досить невеликої вибірки, а, по-друге, через те, що вчені оцінювали використання соціальних мереж тільки за даними зі смартфона (при цьому , щодо користування, наприклад, на комп’ютері, їм доводилося довіряти самим учасникам) і тільки трьох додатків.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.