Як відзначають Новий рік у різних країнах

Найцікавіші традиції на Новий рік.

Вже у всіх частинах світу стало звичним класти подарунки під ялинку і випивати черговий келих шампанського. От тільки цікаво, чим в Болгарії замінюють олів’є і оселедець під шубою? Або, наприклад, чи є дідусь з білою бородою в Китаї? От як відзначають Новий рік у різних країнах.

Новий рік

НІМЕЧЧИНА

Всі ми знаємо, що Санта-Клаус в якості головного засобу пересування використовує сани, запряжені рогатими оленями. Але тільки не розповідайте цю історію німецьким дітям, тому що вони вважають улюбленою твариною Вайнахтсман (так у Німеччині називають червононосого бороданя) не кого іншого, як милого ослика. Спеціально для нього маленькі Ганс і Гретель як частування кладуть у свої тапочки трохи сіна – і отримують за це подарунки.

Новий рік

БОЛГАРІЯ

Для того щоб відзначити новий рік по-болгарськи, варто почати готувати сім’ю заздалегідь. У першу чергу, наймолодшого її члена необхідно навчити хоча б десятку новорічних пісеньок, так як, за балканськими традиціями, до початку застілля діти повинні зустрічати гостей святковими наспівами. Наступний етап – час для новорічних поцілунків: коли годинник проб’є північ, на кілька секунд прийнято вимикати світло у всьому будинку, щоб гості могли вдосталь націлуватися. Так що проінструктуйте свою другу половину, в який бік треба бігти, щоб не наштовхнутися на вашого двоюрідного дідуся. Ну а заключним етапом свята стане поїдання новорічного пирога з секретом – в нього заздалегідь кладуть маленькі предмети, за якими можна визначити, що чекає вас в майбутньому році. Скажімо, якщо в шматочку попалася монетка – чекайте підвищення зарплати, а якщо стеблинка квітки – точно не буде відбою від шанувальників.

Prague-for-Masha-Vasilenko-01

БРИТАНІЯ

Ще одна кумедна традиція існує на території Британських островів. Коли годинник починає бити дванадцяту годину, господар будинку відчиняє задні двері, щоб проводити Старий рік. А до моменту останнього удару він повинен встигнути відкрити парадний вхід, щоб запросити Новий рік до себе.

Новий рік

ШВЕЦІЯ

У цій країні Діда Мороза називають незвичайним ім’ям Юль Томтен. Найчастіше його роль дістається главі сімейства. У набір обов’язкових подарунків входять новорічні свічки – вони символізують у Швеції тепло, затишок і домашнє вогнище. А все тому, що тут, як і у всіх північних країнах, рано темніє, і саме свічки традиційно освітлюють будинки шведів.

Новий рік

КИТАЙ

Якщо ще глибше занурюватися в міркування про те, як відзначають Новий рік у різних країнах, то варто згадати про традиції святкування цієї події в Китаї. У першу чергу, треба відзначити, що в цій країні немає чіткої дати настання року Червоного Півня або Мавпи вогненної. Цей момент варіюється залежно від фаз місяця і випадає приблизно на кінець січня – початок лютого. Китайці вважають, що в цю ніч активізуються всі злі духи (своєрідний Хелловін на азіатський манер) і тому намагаються відігнати їх феєрверками, петардами і хлопавками.

Новий рік

ІНДІЯ

Якщо знати традицію святкування Нового року в Індії, відразу стає зрозуміло, чому цей народ вважається найтерплячішим у світі. Свої подарунки індійці отримують тільки вранці 1 січня. Звичайно дорослі викладають всі іграшки та солодощі на велику тацю, а діти з закритими очима вибирають собі новорічний подарунок. Ну як тут не почати вірити в карму?

Новий рік

ПІВДЕННА КОРЕЯ

Найнеординарніші новорічні прикраси можна зустріти в країнах Східної Азії. Тут прийнято прикрашати не тільки святкові ялинки, але й предмети домашнього побуту – зокрема, граблі. За місцевим повір’ям, ними людина буде загрібати щастя в новорічну ніч. Крім того, в якості подарунка в Південній Кореї можна отримати не тільки сувенір, а й, приміром, трохи щастя або удачі: для цього корейці купують на різдвяних ярмарках різні статуетки, які символізують багатство, любов, спокій, вірність та інші такі необхідні для життя штуки.

astrology-makeawish-22-12-4

 

А ось які новорічні традиції в Україні.

One thought on “Як відзначають Новий рік у різних країнах”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.