Чого не роблять люди, здоров’ю яких можна позаздрити

Стаючи на шлях здорового способу життя, ми, як правило, фокусуємося на тому, що і як потрібно робити, і майже ніколи не замислюємося над тим, чого робити не потрібно, щоб підтримувати здоров’я і фігуру в кращому вигляді.

У цьому матеріалі на How to Green вирішили піти від зворотного і з’ясувати, що може нашкодити в справі ЗСЖ.

1. Зациклюватися на цифрах

Постійний підрахунок калорій і зважування – часті звички людей, які страждають надмірною вагою. Вивчати упаковку продукту на предмет складу однозначно варто. Однак нескінченні тривоги на тему не з’їли ви зайвих 100-200 калорій – справа вкрай невдячна. За злою іронією долі такі нахили ведуть до регулярних нездорових помилок в харчуванні. Позбавляючись від цієї звички, спробуйте включити в раціон більше продуктів рослинного походження – вони містять багато корисних нутрієнтів, клітковини і, що особливо приємно, низькокалорійні. А про результати тренувань вам обов’язково підкаже улюблена спідниця.

2. Застосовувати інтенсивні методи для схуднення

Парадокс в тому, що люди зі здоровою вагою вкрай рідко сидять на строгих дієтах, не п’ють таблетки для схуднення, а їх тренувальний режим розмірений і не включає суперінтенсівов типу сушки. Вони фокусуються на планах здорового харчування і помірних фізичних навантаженнях, дотримуватися яких можна протягом усього життя. Для контролю ваги замість стратегій а-ля голодування і «марш-кидок» застосовуйте більш життєздатні і довгограючі підходи: відмову від продуктів, що пройшли переробку, і регулярне приготування їжі вдома.

3. Пропускати сніданок

У справі здорового способу життя користь сніданку незаперечна. Він заряджає енергією для довгого і продуктивного дня, живить мозок і забезпечує фокус для розумової діяльності, запускає метаболізм, захищає від переїдання і частих перекусів протягом дня. Чи варто продовжувати? Просто візьміть за правило щодня без винятку їсти здоровий сніданок, що включає протеїн, корисні жири і складні вуглеводи, стежте за розміром порції – і позитивний ефект не змусить себе довго чекати.

4. Захоплюватися перекушуваннями

Перекушування потрібні і важливі – вони підтримують безперервний хід метаболізму і, отже, сприяють спалюванню калорій. Але варто пам’ятати, що необмежена кількість нехай навіть здорових снеків веде до набору зайвої ваги. Тому ними краще не зловживати. А ще в справі ЗСЖ зовсім немає місця перекусу типу чіпсів, печива і низькоякісних шоколадних батончиків.

5. Харчуватися тільки знежиреними і низькокалорійними продуктами

До продуктів, на етикетках яких красуються значки типу Light, «0% жиру», «Нуль калорій», варто ставитися з побоюванням. У них часто містяться консерванти і підсилювачі смаку, цукрозамінники або ж, навпаки, звичайний цукор, що робить «легкий» йогурт не таким вже й нешкідливим. Крім того, останнім часом експерти по здоровому харчуванню все частіше говорять про користь жирів в справі збереження здоров’я і підтримки ваги в межах норми. Так, набагато більш корисним денним перекусом замість знежиреного солодкого йогурту стане столова ложка мигдалевого масла з декількома дольками яблука або невеликий сендвіч з авокадо.

e6976541bc759b2a3437fe3dc7aab63b

6. Фастфуд

Їжа з кафе швидкого харчування не є забороненим плодом для адептів здорового способу життя – вона просто не розглядається ними як щось їстівне. Причина в тому, що люди, що стежать за своїм здоров’ям, добре обізнані про походження та якість продуктів в фастфуд-кафе. Те саме можна сказати і про газовані напої. Практично всі вони без винятку є одні лише порожні калорії, викликають небажані скачки рівня цукру в крові, які в свою чергу ведуть до ожиріння і розвитку цукрового діабету.

7. Чекати натхнення для тренувань

Наше тіло і свідомість нерозривно пов’язані. Саме ментальна дисципліна і завзятість здорових людей змушують їх день за днем ​​стежити за своїм режимом. Заняття спортом – це невід’ємна частина їхнього життя. Вони заздалегідь, зазвичай на тиждень вперед, планують пробіжки, басейн, йогу. Похід на фітнес розцінюється ними як важлива справа схожа на зустрічі з босом. А ось люди з надмірною вагою, як правило, покладаються лише на мотивацію і настрій – якщо ті відсутні, то і на тренування йти не варто … Така ментальність в кінцевому підсумку веде до проблем зі здоров’ям і хронічної незадоволеності своїм зовнішнім виглядом.

8. Не мати цілей крім схуднення

Мова знову про зациклення … Підхід до тренувань, коли єдиною метою є втрата зайвих кілограмів у встановлені терміни, – це часто шлях в нікуди. Здорові і стрункі люди фокусуються на іншому. Їх радують приємні відчуття в тілі, що приходять разом зі зміцненням м’язів і розвитком гнучкості, загальний тонус і емоційний підйом після занять. Вони в загальному не шукають швидких рішень – готові витрачати час і намагатися для досягнення якісних і стабільних результатів.

9. Відчувати жалість до себе

Люди з надмірною вагою мають тенденцію скаржитися на життя і виправдовувати невдачі в підтримці хорошої фізичної форми зовнішніми обставинами. Відсутність часу, брак фінансів, погані гени, стрес, за їхніми словами, роблять неможливим досягнення бажаних результатів. Вони також шукають допомоги ззовні – чекають порад лікарів-дієтологів, сподіваються на епізодичні інтенсиви з персональним тренером. Часто порівнюють себе з іншими, нарікаючи, що їм природа не дала того, що дала більш струнким і успішним людям. Однак стає ясно, що реальна причина невдач – в емоційних блоках і слабкості характеру. Ситуація виправляється, тільки коли людина усвідомлює важливість володіння контролем над власним життям.

Якщо щось з описаного закралося в ваш спосіб життя – поспішіть цього позбутися. Недавнє дослідження Корнельського університету показало, що до 96% здорових людей завжди їдять сніданок, 92% заявили, що усвідомлено підходять до планування свого раціону, 74% ніколи або дуже рідко бували на дієтах і 42% повідомили, що тренуються 5 і більше разів на тиждень. Ось такі  факти. Тому не покладайтеся на короткострокові екстремальні дієти і не чекайте, що в потрібний момент у вас буде достатньо мотивації, а на роботі не буде завантаження … Щоб залишатися здоровим і задоволеним своїм зовнішнім виглядом – ЗСЖ необхідно проживати кожну хвилину життя.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *