Половина випадків захворювання на рак викликані способом життя пацієнтів

Онкологічні захворювання часто викликані генетичними факторами, які від нас не залежать. Але за словами лікарів, причиною майже половини випадків є спосіб життя пацієнтів.

Американське видання «CA: The Cancer Journal for Clinicians» (журнал Американського онкологічного товариства, що видається для фахівців, що займаються діагностикою, лікуванням і профілактикою раку. – Прим. Ред.), опублікувало результати дослідження про причини захворювання на рак.

Група вчених на чолі з доктором Фархадом Ісламі проаналізувала дані про онкологічні захворювання в США і підрахувала, який відсоток випадків був викликаний факторами, залежними від самого пацієнта. Це, зокрема, куріння, вплив вторинного тютюнового диму, надмірна вага і ожиріння, зловживання алкоголем, низька фізична активність, недостатнє споживання фруктів і овочів, а також відвідування соляріїв.


За результатами дослідження, 42% з 1,5 млн всіх випадків захворювання раком у 2014 році були пов’язані з цими факторами.
Куріння стало причиною раку у 20% випадків – і це найвищий фактор ризику. Надмірна вага або ожиріння з показником в 8% посіли друге місце (в т.ч. 6,5% смертей). На алкоголь довелося 5,6% випадків і 4% смертей; на споживання червоного м’яса – 1,3%, а на малорухливий спосіб життя – 2,9%. А недолік в раціоні фруктів і овочів, чим грішать приблизно 90% американців, є причиною раку майже в 2% випадків.

При цьому якщо об’єднати кілька факторів відразу, то ризик значно збільшується. Так, надмірна вага, зловживання алкоголем, нездорова дієта і відсутність фізичних вправ сприяють розвитку раку майже в 14% випадків у чоловіків і в 22% – у жінок.
Дані протвережують. Але є і хороша новина: з 1991 року рівень смертності від раку в Америці знизилася на 25%. І лікарі кажуть, що цей показник можна поліпшитися ще більше, якщо люди відмовляться від шкідливих звичок, що сприяють розвитку онкозахворювань.

Ісламі і його колеги налаштовані оптимістично, оскільки їх дослідження показало, що значний відсоток випадків захворювання на рак і смертей можна уникнути.
«Якщо [люди] усунуть деякі з цих факторів, то зможуть істотно знизити ризик багатьох видів раку», – каже Ісламі.
Дослідники сподіваються, що отримані дані спонукають органи державних і федеральних властей вжити відповідних заходів. Наприклад, збільшать кількість зон, вільних від куріння, і почнуть активніше пропагувати здоровий спосіб життя. А лікарі в свою чергу можуть частіше нагадувати пацієнтам про фактори ризику тих чи інших захворювань: як показують дослідження, це діє.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.