Пришла пора зміцнити імунітет: 7 натуральних засобів

З початком осені турбота про імунізацію стає особливо актуальною.

На неї ми покладаємо великі надії в боротьбі з поширеними в цей час сезонними вірусами та бактеріальними інфекціями. На щастя, існує маса способів зміцнення захисних функцій організму за допомогою натуральних засобів, і  How to Green поділилися одними з найефективніших. Абсолютно всі запропоновані засоби носять профілактичний характер, а значить, застосовувати їх варто, не чекаючи первинних симптомів застуди або грипу, і чим раніше, тим краще. Для мінімізації ризику виникнення захворювання, використовуйте наступні тактики по зміцненню імунітету.

665@495@b182bb580255b4be51b062cff24a7536-NTMyOGFiNjljYw

1. Подбайте про здоров’я кишечника

А все тому, що в ньому міститься до 80% наших імунних кліток. Для зменшення інфекцій та оздоровлення мікрофлори кишечника застосовуйте пробіотики, а також ферментовані продукти (наприклад, квашену капусту). В свій раціон додайте корисну їжу, відмовтесь від перероблених продуктів та фастфуду. Як можна частіше готуйте, використовуючи при цьому якісні інгредієнти. Вживайте крупи, бобові, фрукти, овочі,  зелень, горіхи та насіння. Вони багаті клітковиною, вітамінами А, С, D і Е, а також цинком, жирними кислотами омега-3 та іншими нутріантами, що сприяють міцному імунітету. Якщо це можливо, уникайте прийому антибіотиків. Тижневий курс цих препаратів може порушити баланс мікрофлори кишечника (а значить, і ослабити імунітет) терміном до одного року.

2. Приймайте вітаміни С і D

Наука встановила, що недолік цих елементів у організмі безпосередньо впливає на ослаблення імунної системи. Так, дефіцит вітаміну С асоціюється з частотою випадків простуд, а вітаміну Д – з розвитком аутоіммунних та інфекційних захворювань. Обидва вітамині можна отримувати разом з їжею, а також (у випадку вітаміну D) проводячи час на сонці. Вітаміни в таблетка приймайте після консультації з лікарем.

3. Їжте суперфуди

Продукти з цієї особливої ​​групи мають потужні протимікробні, протипухлинні та / або протизапальні властивості, а завдяки своїм смачним якості ідеально підходять для включення їх у щоденний раціон.

Часник знижує ймовірність захворювання застудою до 63%.

Імбир
Наука довела здатність імбиру блокувати ріст таких бактерій, як кандіда, сальмонелла та E. coli, а також боротися з респіраторними інфекціями.

Куркума
Ця спеція застосовується в Індії вже тисячі років, де в практиці довела свої імуностимулюючі та протизапальні властивості.

 

 

4. Відвідуйте сауну

Цілий ряд наукових робіт підтвердив ефективність цієї процедури для посилення захисних механізмів нашого тіла. Так, одне дослідження встановило, що регулярне відвідування сауни знижує частоту захворювань звичайною застудою. А інше дослідження зафіксувало у любителів погрітися приріст числа лейкоцитів, білих кров’яних тіл, функція яких – «відбивати нападки» вірусів та бактерій. Також варто врахувати, що в процесі потовиділення в сауні наш організм звільняється від токсинів, які в іншому випадку викликали би інфекційні процеси.

5. Тренуйтесь помірно

Три-пять  тренувань у тиждень тривалістю до 45 хвилин – ідеальний режим для сильного імунітету. Наука встановила, що фізична активність викликає тимчасове підвищення температури тіла, а також провокує позитивні зміни в чисельності лейкоцитів (вони ж імунні клітини), що разом роблять наш організм більш стійким до сезонних захворювань. Крім цього, регулярні тренування сприяють підвищенню кількості та різноманітності “хорошої” мікрофлори кишечника. Однак уникайте надто інтенсивних і тривалих занятий, адже їх ефект буває протилежним і викликає тимчасову підвищену сприйнятливість до інфекцій.

6. Використовуйте менше токсичних та антибактеріальних засобів

Як би парадоксально це не звучало, але антибактеріальні засоби далеко не завжди здатні позбавити нас від патологічного впливу шкідливих бактерій. При цьому переважна більшість із них містять хімічні речовини, що ослаблюють наш іммунтет і викликають запалення. Для зниження ризиків, пов’язаних з використанням косметики та побутової хімії, постарайтеся придбати нетоксичні продукти з натуральних інгредієнтів, в тому числі мило, шампунь, крем для тіла та побутову хімію.

7. Працюйте над зниженням втоми та стресу

На жаль, хронічний стрес і сильна іммунна система – два абсолютно несумісних поняття. Тому, щоб хворіти  рідше, знайдіть можливість для повноцінного відпочинку та емоційного розрядження. Ось найефективніші способи зниження стресу: 7-9 годин сну, медитація, йога, дихальні практики, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, акупунктура та арт-терапія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *