П’ять способів захистити очі від впливу комп’ютера

У сучасному світі більшість людей відчуває комп’ютерний зоровий синдром – сильне напруження очей, що виникає після тривалої роботи за комп’ютером або використання іншої цифрової техніки.

Симптомами КЗС є швидка втомлюваність очей, нечіткий зір, сухість очей, болі в шиї та спині, а також головні болі, пише Experience Life. Деякі люди зазначають, що їхній зір продовжує бути затуманеним навіть після роботи.

business-1067978_640

Щоб захистити очі від негативного впливу цифрової техніки, скористайтеся такими порадами.

1. Оптимізуйте робочий простір. Сідайте за робочий стіл так, щоб екран комп’ютера знаходився на відстані 60 см від вас (відстань витягнутої руки), рекомендують експерти Американської академії офтальмології. Намагайтеся встановлювати монітор так, щоб центр екрана розташовувався на 10-20 см нижче рівня очей. Це запобігає сухості та свербінню очей, а також дозволяє тримати шию і спину в розслабленому стані.

2. Відрегулюйте освітлення. Коли природне денне світло або стельове освітлення яскравіше за екран комп’ютера, очі починають напружуватися і сильніше концентруватися на картинці. Слідкуйте за тим, щоб екран був яскравішим, ніж освітлення в офісі. Також важливо стежити за тим, щоб на екрані не з’являлися відблиски. Для цього встановіть антиблікове покриття екрану або вдягайте тоновані окуляри.

3. Збільшіть розмір шрифту. Поміняйте налаштування монітора так, щоб розмір шрифту був оптимальний для ваших очей і не викликав дискомфорту під час читання. Намагайтеся читати чорний текст на білому тлі, а не навпаки. Також ви можете використовувати спеціальні комп’ютерні окуляри, які злегка збільшують шрифт і покращують передачу кольору і чіткість зображення.

4. Кліпайте. Як показують дослідження, коли ми зосереджено працюємо за комп’ютером, то кліпаємо на 66% рідше, ніж зазвичай. Недостатнє зволоження очей викликає сухість і свербіж. Встановлюйте таймер, який буде нагадувати вам про необхідність покліпати очима Також працівникам, які весь свій час проводять за екраном, варто придбати очні краплі.

5. Пам’ятайте правило 20-20-20. Медики з клініки Майо рекомендують кожні 20 хвилин робити 20-секундну перерву в роботі і відводити погляд у бік об’єкта, який знаходиться на відстані 20 метрів. Під час перерви можна встати й порухатися, відновити циркуляцію крові і привести в тонус м’язи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.