Шість ознак правильного харчування

Американські дієтологи назвали шість ознак правильного харчування.

Згідно з експертами, харчування відіграє важливу роль у підтримці здоров’я, але для цього воно має бути збалансованим і систематичним. Крім того, режим харчування і продукти повинні підбиратися індивідуально, виходячи з особливостей організму. Саме тоді, організм буде відповідати взаємністю і завжди буде гарне самопочуття. Щоб зрозуміти, наскільки харчові звички є правильними, дієтологи представили шість ознак правильного харчування:

1. Щоденне випорожнення кишечника

Як пояснюють медики, якщо спостерігається запор, то це перша ознака неправильного харчування. У такому випадку рекомендується додати в раціон більше клітковини, овочів, фруктів і цільнозернових продуктів.

2. Настрій залишається стабільним

Неправильне харчування може викликати постійні перепади настрою і навіть почуття тривожності. Такі симптоми свідчать про те, що слід скоротити вживання алкоголю, кофеїну і цукру.

3. Протягом усього дня присутня енергія

При правильному харчуванні людина повинна відчувати прилив сил протягом усього дня. Якщо до четвертої години дня спостерігається різка втома, то це говорить про проблеми в раціоні. Особливо такі симптоми спостерігають люди, які споживають багато кави або вуглеводів. У такому випадку рекомендується додати в режим корисний перекус у післяобідній час.

salmon-518032_640

4. Немає постійного відчуття спраги

Нестача води в організмі говорить про надмірне вживання кофеїну або цукру. Медики наполегливо рекомендують не ігнорувати спрагу і випивати протягом дня багато води. Крім того, не менш корисними стануть фрукти й овочі з високим вмістом води.

5. Здоровий сон

Безсоння може викликати не тільки нестабільний емоційний стан, але і неправильне харчування. Наприклад, занадто щільна вечеря може вплинути на якість сну, не кажучи вже про надлишок кави протягом дня. Тому, слід контролювати вживання кофеїну і вечеряти легкими продуктами за три години до сну.

6. Часто їсте вдома

Не секрет, що власноруч приготовлена їжа вважається кориснішою. Людина може контролювати кількість цукру, солі та інших добавок, тим самим обмеживши їх вживання. Також це допоможе залишатися у формі і не перераховувати ввечері з’їдені калорії.

Джерело: nv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.