Шість звичок, які зроблять вас щасливішими

Список корисних звичок для щастя.

Письменниця Гретхен Рубін написала цілу книгу про щастя: цілий рік вона втілювала в життя ідеї та поради, щоб стати щасливішою. Вона спробувала все, від порад подруг до теорій впливових вчених, щоб виробити власну стратегію щастя. З допомогою таких звичок Гретхен вдалося зробити своє життя щасливішим. Спробуйте і ви.

звичок

Сучасні вчені спробували вимірювати рівень щастя: 50% залежать від спадковості, 15% – від здоров’я, стосунків з людьми, релігії, віку і статі. А решта 35% – від вчинків і думок людини. Як кажуть, ваше щастя у ваших руках. Звичайно, життя не стане ідеальним як за помахом чарівної палички: доведеться трохи попрацювати для власного щастя.

  1. Стати жайворонком

Важливою причиною нещасного стану може бути банальний брак енергії. Щоб повернути собі енергію, висипайтеся. Ви спите 7-8 годин на добу, як радять медики? Недосипання провокує проблеми з імунітетом, погіршує продуктивність мозку, псує настрій. В результаті досліджень відкрилося, що поспавши всього на годину довше, ніж зазвичай, ми стаємо навіть щасливішими, ніж від підвищення зарплати.

Щоб добре висипатися, рекомендується раніше засинати, бажано до 11 години вечора. Багато хто з нас не йдуть спати навіть втомленими: ми дивимося телевізор, сидимо в інтернеті, читаємо. Візьміть на озброєння декілька правил, які допоможуть лягати раніше: поставте телефон (планшет, комп’ютер) подалі від ліжка; вимикайте світло в один і той же час кожного дня. Новий режим може виробитися за 21 день. Після трьох тижнів відчувається приплив сил, проходить втома, ви відчуваєте бадьорість навіть без ранкової кави. Увійшовши в новий режим, ви будете прокидатися навіть раніше, ніж задзвонить будильник, і відчуватимете, що виспалися.

звичок

  1. 10 000 кроків щодня

Усі дослідники дійшли спільного висновку: ходьба – одна із звичок щастя, оскільки  покращує здоров’я, знімає стрес і дарує енергію. Офісні працівники та люди, які постійно сидять вдома, не отримують достатньо сонячного світла і сильніше втомлюються. Сонячне світло ж, навпаки, допомагає організму виробляти серотонін і допамін – гормони щастя.

Цифра в 10 000 кроків була взята «зі стелі» виробником крокомірів, але потім вчені довели, що вона є оптимальною для дорослої людини. Купуйте крокомір або встановіть спеціальний додаток на смартфон, і перевірте, скільки кроків в день ви робите. Більшість з нас не робить і третини потрібної кількості. Користуйтеся кожною можливістю зробити кілька кроків: зійдіть по сходах, а не ліфтом, вставайте з-за столу на роботі, погуляйте годинку в обід, вийдіть на одну зупинку раніше і пройдіться до будинку. Можливо, під час прогулянки вам в голову прийдуть нові ідеї.

звичок

  1. Підтримувати порядок

На перший погляд, прибирання здається занадто приземленим заняттям на шляху до щастя. Проте дослідники щастя підкреслюють важливість мінімалізму і гармонії у всіх аспектах життя. Почніть з прибирання в шафі: позбудьтеся від усього, що не пасує, замале, старомодне і поношене. Речі в хорошому стані, які вам не підходять по фігурі або за стилем, роздаруйте або продайте, решту – викидайте. Коли речей буде менше і залишиться тільки потрібне і улюблене, вам буде здаватися, що їх стало більше: одяг буде простіше комбінувати. Крім того, ви усунете парадокс вибору: чим більше варіантів, тим складніше нам вибрати, і це викликає нерішучість і стрес. Скористайтеся для прибирання будинку простим правилом: “тільки одна хвилина”. Безлад найчастіше виникає від того, що нам лінь віднести на кухню чашку, повісити одяг в шафу, заховати зарядний пристрій в тумбочку. У таких ситуаціях нагадуйте собі, що ця справа – помити чашку, донести пальто до шафи – займе менше хвилини, і дійте. Речі перестануть накопичуватися. Приберіть подалі речі, якими не користуєтеся щодня, щоб вони не заважали. Помилуйтеся своїм охайним житлом і відчуйте прилив задоволення і сил.

  1. Не відкладайте справи в довгий ящик

У нашому житті накопичуються такі справи, які зробити потрібно, але не дуже терміново: розкласти в альбом роздруковані фото, сходити на огляд до стоматолога, віднести в ремонт туфлі. Часу не знаходиться, і список невирішених справ стає все величезним, псуючи нам настрій. Візьміться за справу і скиньте гору з плечей. Напишіть список відкладених справ, і зробіть їх, поступово викреслюючи. Вчені запевняють: успішне виконання будь-якого завдання піднімає настрій і самооцінку. Виконавши всі справи, ви відчуєте полегшення і справжню радість.

  1. Віддушина

Однією з найпоширеніших звичок є звертання більше уваги на негатив, ніж на позитив. Жаль про втрату 100 гривень буде сильнішим, ніж задоволення від здобуття цієї суми. Один негативний відгук може зіпсувати враження від десятка позитивних. Ефективний спосіб виправити це – зайняти свій мозок корисною справою, щоб йому не залишалося часу “пережовувати” погані думки. Навчіться концентруватися на хорошому. Як тільки згадайте якусь погане подію або в голову прийдуть сумні думки, згадайте про те, що любите. Це можуть бути спогади з дитинства або момент вашого тріумфу і радості. Нехай такий момент стане “щасливим місцем” у ваших думках, до якого ви втечете у важкі дні.

wool-731515_640

  1. Боротьба зі страхом

Вам буде дуже складно стати щасливим, поки ви не станете самим собою. Ми прагнемо стати ідеальними, і тому не бачимо себе справжнім. І боїмося, що ми “справжні” не сподобаємося людям. Страх помилки і страх не сподобатися дуже обтяжує пошук щастя. Справляйтеся зі своїм страхом. Коли вам не вистачає рішучості, говоріть собі: “помилка – частина успіху”. Не помиляються тільки ті, хто нічого не робить. Ми вчимося на своїх помилках, тому потрібно зважитися на нове заняття. Неважливо, чи будете ви варити варення або писати картини. Дослідження показали, що, коли ми відпускаємо страх і наважуємося на нову справу, то значно підвищуємо собі самооцінку. Чим більше у вас занять, умінь, хобі, тим простіше ви впораєтеся з неприємностями. Якщо раптом вас звільнять з улюбленої роботи, ви не станете повністю нещасним: у вас будуть ще зустрічі з друзями, курси, хобі, заняття спортом, і вимушену відпустку ви переживете легше. Ви станете менш вразливим. Завдяки новим заняттям ми знайомимося з різними людьми, знаходимо друзів, а спілкування – невід’ємне джерело щастя.

Вивчіть себе і дізнайтеся, що саме робить вас щасливим, і додайте до цього списку декілька своїх звичок щастя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.