Цукор нормалізує обмін речовин і захищає від ожиріння – вчені

Манноза сприятливо впливає на мікроорганізми в кишечнику, і перешкоджає відкладенню жиру навіть при висококалорійному раціоні у маленьких піддослідних, встановили дослідники.

Ожиріння стало серйозною проблемою для всіх націй. За останні 10 років число осіб з надлишковою масою тіла збільшилося на 75%, зростає даний показник і серед підлітків. Надмірна вага давно не тільки соціальна проблема, а й економічна, адже тривалість життя людей з явними ознаками ожиріння скорочується в середньому на 10 років раніше.

 

Світова першість за кількістю товстунів займає США, де стан передожиріння при ІМТ до 29,9 зафіксовано у 34% дорослого населення, 27% страждають важкими симптомами хвороби з ІМТ 30 одиниць і більше. Згідно невтішним прогнозам медиків, до 2025 року на планеті будуть потребувати спеціалізованої допомоги 50% всіх представниць прекрасної статі і близько 40% сильного. У зв’язку з цим медики по всьому світу шукають спосіб перемогти дуже важку і небезпечну недугу.

Нещодавно вчені в США встановили, що цукор, який вважається вкрай небезпечним продуктом, нормалізує обмін речовин і захищає від ожиріння. Унікальними властивостями володіє манноза, яка перешкоджає ожирінню навіть коли організм споживає виключно висококалорійну їжу. Під час дослідження вчені давали лабораторним мишам в перші дні і місяці життя манозу у великій кількості, і вони не набирали вагу навіть коли тривало вживали жирну і висококалорійну їжу: моносахарид нормалізував їх обмін речовин.

Як з’ясувалося, цукор впливає на мікрофлору кишечника, пік формування якої припадає на перші тижні життя особини. Цим фактом пояснюється відсутність такого несподіваного ефекту у дорослих особин. Проте, вчені не мають наміру здаватися, і продовжать вивчення механізму дії манози, який надалі можна буде використовувати в якості основи для створення нових препаратів для схуднення.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.