Вчені пояснили, чому людям важко вставати вранці

Дослідники з Австралії провели масштабний науковий експеримент, підсумки якого показали, що людині важко прокидатися вранці через біологічний годинник. З’ясувалося, що його робота дуже сповільнена.

 

Вчені говорять, що якщо навіть дуже рано відходити до сну, це не зробить ранній підйом легшим. Справа в тому, що під час нічного сну всі процеси організму надзвичайно сповільнюються і, як наслідок, зранку людині важко запустити роботу величезної системи життєдіяльності. Більше від таких складнощів страждають підлітки і люди похилого віку. Це пов’язано з тим, що після 50 років людині потрібно більше часу для пробудження, що загальмовує процеси занадто швидкого зношування.

Також вчені з’ясували, що «люди-жайворонки» частіше більш здорові, ніж «сови». Більш того, раннє пробудження робить людину щасливішою. «Сови» частіше страждають від депресій і мають зайву вагу. Пов’язано це з браком вітаміну D, через проблеми зі сном.

А щоб підбадьоритися і налаштуватися на продуктивний ритм роботи, люди частенько заварюють собі чашечку чаю або кави. І дійсно, два цих напої сприяють припливу сил, плавно, але ефективно покращують працездатність. Однак трапляється й навпаки: після чашки кави не було припливу енергії або навіть потягнуло на сон. Вчені вирішили взятися за дослідження цього феномена. В результаті з’ясувалося, що цей симптом може бути свідченням того, що організм працює з порушеннями.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.