Вчені: жіночий мозок працює більш ефективно, ніж чоловічий

Американські та іспанські вчені провели дослідження, в ході якого була проведена аналогія між чоловічим і жіночим мозком.

Дослідники встановили, що жіночий мозок може працювати ефективніше чоловічого. У центрі уваги експертів виявився гіпокамп, який є частиною лімбічної системи головного мозку. Він бере участь в процесах, пов’язаних з формуванням емоцій і консолідацією пам’яті (мова йде про перехід короткочасної пам’яті в довготривалу). Гіпокамп також пов’язаний з механізмом утримання уваги.

Вчені встановили, що розмір гіпокампу та кількість нейронів в ньому безпосередньо впливає на інтелект чоловіків. Чим вище ці показники, тим вище інтелектуальні здібності. У випадку ж з жіночим мозком подібна зв’язок не спостерігається. У дослідженні брали участь 50 чоловіків і 45 жінок віком від 18 до 27 років. Вчені встановили, що жіночий мозок використовує менше нейронів для вирішення тієї чи іншої задачі. Крім того, з’ясувалося, що чим менше розмір гіпокампу, тим щільніше в ньому розташовуються нервові клітини і швидше передається сигнал між ними. У чоловіків подібна залежність виявлена не була. Дослідники також змогли підтвердити, що мозок жінки ефективніше вирішує завдання, пов’язані з індуктивним міркуванням, а також відстеженням змін в тій чи іншій ситуації. У той же час чоловіки показали більш високий результат, якщо питання стосувалося просторового мислення. Раніше повідомлялося про те, що вчені спростували існування “чоловічого” і “жіночого” мозку. В результаті досліджень було встановлено, що з 116 вивчених регіонів тільки в 10 спостерігаються істотні анатомічні відмінності між чоловіками і жінками. Значні відмінності в анатомії спостерігалися тільки у 28% всіх вивчених нервових систем. При цьому одночасна поява анатомічних відмінностей у 8-10 зонах спостерігалася лише у 5,8 відсотків індивідів.
Джерело: dt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.