На пісню “1944” Джамали зробили кліп з кадрів про депортацію татар

Шанувальники української співачки Джамали висловили свою любов до неї, створивши кліп з фрагментами картини “Хайтарма” в чорно-білому кольорі.

Фанати популярної співачки Джамали змонтували відеоряд до її пісні для конкурсу “1944”. Це кадри військовий дій, фрагменти картини “Хайтарма” в чорно-білому кольорі.

Дана кінострічка про депортацію кримських татар. У фільмі “Хайтарма” режисера Ахтема Сейтаблаєва грали справжні кримські татари, які перенесли депортацію в 1994 році. Фільм отримав шість премій на різних фестивалях. Хайтарма (від крим. qaytarma — повернення) — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сейтаблаєв. Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сейтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.

“Для мене це дуже особиста пісня, і мені дуже важливо, щоб про цю історію дізналося якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами”, – розповідає Джамала про особистий досвід своєї сім’ї, яку спіткала трагедія.

Джамали

Нагадаємо, пісня Джамали “1944” принесла їй перемогу в конкурсі Євробачення 2016.

Джерело: natali.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *