Острів кроликів: релакс після робочого дня

Окуносіма – японський острів кроликів.

Окуносіма – маленький острів, що затишно розташувався у водах Внутрішнього Японського моря неподалік від міста Такехара, що в префектурі Хіросіма. Головна його пам’яткою є незвичайні місцеві жителі – численні дикі кролики. Окуносіма, також відомий як Острів кроликів, є домівкою для більш 700 пухнастих мешканців, які вільно бродять по території і з радістю контактують з людьми.

rabbit

rabbit

Історія появи милих жителів на ізольованій ділянці суші має довгу передісторію. Спочатку Окуносіма був звичайним острівцем, який населяли три сім’ї рибалок. Напередодні російсько-японської війни, в кінці XIX століття, його захист зміцнили допомогою зведення десяти фортів. Трохи пізніше його стали використовувати далеко не в мирних цілях – під час Другої світової війни тут знаходилася надсекретна військова база, що займалася виробництвом отруйних газів –  хімічної зброї японської імператорської армії.

rabbit

кролик

У 1925 р. Японія підписала Женевський протокол, який забороняв застосування отруйних хімічних або бактеріологічних речовин під час військових дій. Однак результати проведеного дослідження виявили, що США і Європа щосили продовжували  займатися їх виробництвом, тим більше, в документі нічого не говорилося про розробку та зберігання зброї, тільки про застосування. Тоді Інститут науки і технології японської імператорської армії ініціював створення секретної програми по виготовленню хімічної зброї. Хоча розробка подібних речовин не була заборонена, держава вклала всі сили, щоб забезпечити максимальну таємність розпочатого в 1929 р.  виробництва хімічних боєприпасів. Завод побудували на нинішньому Острові кроликів. Він активно функціонував, зробивши більше шести кілотонн гірчичного і сльозогінного газу.

кролики

rabbit

У той період зародився активний рух проти застосування бактеріальної та хімічної зброї, тому Японія намагалася всіляко приховати існування заводу від усього світу, оскільки слава виготовлювача забороненої зброї навряд чи принесла б користь державі. Уряд усіма силами приховував факт виробництва отруйних газів. Протягом 16 років завод працював під грифом “цілком таємно”, а програма була настільки засекреченою, що сам острів на цей період був стертий з усіх географічних карт. Мешканці та працівники хімічного заводу також старанно зберігали таємницю, незважаючи на надзвичайно важкі умови роботи та набуті захворювання, що виникли внаслідок дії токсинів.

rabbit

По закінченню війни лабораторія з виробництва отруйного газу була спалена разом з усіма свідченнями, що стосувалися існування заводу, документи були знищені, хімічні речовини утилізовані, а всі жителі та працівники покинули острів, пообіцявши зберігати мовчання. Довгі роки все знову було оповите таємницею і лише через кілька десятиліть держава прийняла рішення виділити гроші на лікування працівників хімічної лабораторії, а в 1 988 році був відкритий Музей отруйного газу, що оповідає про небезпеку і жахливі наслідки хімічної зброї.

rabbit

Саме місце було обрано в якості військового об’єкта зовсім невипадково – острів Окуносіма лежав на досить великій відстані від Токіо та інших густонаселених міст, тому в разі катастрофи, яка могла трапитися на заводі, шкідливі наслідки не торкнулися б основної масу населення.

Поява кроликів на острові має дві теорії. Згідно з першою версією, звірята були завезені на Окуносіму ще під час Другої світової війни для проведення випробувань по ефективності отруйних газів, а коли дана історія закінчилася, їх просто випустили на свободу. Проте пан Муракамі, колишній директор Музею отруйного газу, стверджує, що всі піддослідні тварини загинули після спалення заводу. Друга версія говорить, що перших вісім кроликів в 1971 році на абсолютно безлюдний острів привезли школярі, які приїхали на екскурсію, після чого звірята розплодилися до неймовірної кількості. Причому тепер вони основні мешканці Окуносіми і зустрічаються по всій його території. Численна колонія невтомно процвітає, прекрасно відчуваючи себе у вільному від будь-яких хижаків середовищі. На острів навіть забороняється привозити собак і кішок, щоб вони не нашкодили популяції кроликів.

кролики

rabbit

Тваринки дикі, але досить ручні і без страху зустрічають туристів, встрибуючи до них на коліна і приймаючи в дар усілякі частування. Відвідувачам Окуносіми дозволяється годувати і гладити тварин. Їм навіть пропонують привозити з собою їжу для кроликів, особливо в зимовий період, коли природної їжі на острові не вистачає. Милі гризуни воліють капусту або морквину.

rabbit

В даний час Острів кроликів дуже популярний серед туристів і щорічно приймає близько 100 000 відвідувачів. На Окуносімі є невеликий кемпінг, готель, поле для гольфу і пішохідні маршрути в місця, що представляють історичну важливість. Гості острова можуть плавати в оточуючих його чистих водах моря.

Руїни древніх фортець і хімічних лабораторій зустрічаються по всьому острову, вхід туди через можливу небезпеку заборонений, проте біля них немає нічого, що могло б зупинити цікавих туристів.

7-Красивое фото кролика на острове Окуносима, Япония

Існує припущення, що перебувати на острові Окуносіма небезпечно, оскільки він ніколи не проходив серйозну дезактивацію, і ходять чутки, що тут є кілька запечатаних працівниками заводу схованок з похованнями хімічної зброї.

кролик

кролики

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.